Перейти на регистрацию Закрыть
Mario Muzi
|
|
|
|
|
|
 

"Вогонь та лід": змінна взуття і як з цим боротися

На початку зими, коли погода коливається між мінусовій і плюсовій температурами, попутно погрожує світ в чіпкий ожеледь, межа мрій - зимові чоботи на нековзною підошві. Але якщо обраної вами парі з самого початку не пощастило бути створеної зі стійкою підошвою, то все цілком реально виправити самостійно. Або майже самостійно, вдаючись до одноразової допомоги взуттєвих майстрів.

В цілому, надійний захист від ожеледиці на взуття існує! А яка саме - ми вже далі підкажемо!

До речі, 2 роки тому ми вже писали статтю "Ожеледь не страшний! Стаємо стійкими - прості поради". Деякі методи і рекомендації є і там, але в цьому році ми вирішили пройтися по найпопулярнішим і ефективним методам, нехай деякі з них звучать дуже дивно.

Домашні способи зробити так, щоб не ковзала підошва взуття

Підемо по шляху зростання надійності способів. Оскільки буває так, що необхідно прибрати ковзання взуття всього на пару годин або днів (наприклад, якщо боїтеся зіпсувати пару, а вийти на ожеледь потрібно терміново і не надовго), але в основному - назавжди.

Домашние методы как сделать так, чтобы обувь не скользила

     1. За допомогою лейкопластиру. Час дії - 2-3 дня.

Суть: купуєте в аптеці рулончик тканинного лейкопластиру. Відрізаєте кілька шматочків по 3-4 см (в залежності від того, які параметри вашої стопи) і приклеюєте їх у формі «хрест-навхрест» на суху і чисту підошву. Спосіб підходить для сухої морозної зими, під час сльоти пластир відпаде моментально. Рекомендуємо в такому випадку носити його завжди з собою і бути готовим будь-якої миті його замінити. 

     2. За допомогою войлоку. Час дії - 1-2 тижні.

 Суть: для початку вам потрібно роздобути шматочки войлоку (наприклад, взяти за основу старі валянки) і клей (підійде і «Момент», і звичайний ПВА). Нанесіть клей на чисту і суху підошву зимового взуття, і відразу акуратно по всьому цьому периметру приклеюйте шматочки повсті і чекайте повного висихання.

Зверніть увагу: такий спосіб також підходить тільки для сухої зими. У період сльоти це не вдалий варіант, оскільки войлок швидко відклеїться, як лейкопластир.

     3. За допомогою клею. Час дії - 1-2 тижні.

Суть: береться супер-клей або традиційний ПВА. З його допомогою наносите узор на суху і чисту підошву пари. Дочекайтеся повного висихання «захисного малюнка» і можете сміливо тестувати його на ожеледі. Популярна модифікація цього способу: для закріплення антиковзаючого ефекту відразу покривайте свіжий шар клею звичайним піском.

     4. За допомогою наждачного паперу. Час дії - 2-3 тижні або до 1-2 місяці.

Перший варіант, коли наждачний папір допоможе вам протриматися на ожеледі 1-2 тижні, аналогічний попередньому способу: просто замість повсті приклеюйте шматочки наждачного паперу максимальної зернистості.

Другий варіант злегка агресивний і радикальний, але більш надійний, якщо періодично його застосовувати. Суть в тому, що нескользящая підошва зимового взуття утворюється, якщо час від часу натирати її дрібнозернистим наждачним папером.

     5. За допомогою шкарпеток. Час дії - вічність (або поки шкарпетки не зітруться).

Суть: метод досить дивний і навіть смішний. Вам варто лише надіти шкарпетки не під взуття, а зверху на неї. Бавовна, з якого зазвичай роблять носочки, відмінно протистоїть ожеледі, тому така конструкція - гарант вашої стійкості на льоду. Тому, якщо питання стилю для вас другорядні, сміливо використовуйте цей лайфхак.

скользящая обувь

 Професійні способи, як зробити підошву чобіт не слизькою

Ми розуміємо, що на пластир під підошвою або шкарпетка поверх італійських чобіт зважиться не кожен (що там про шкарпетки поверх взуття говорити), тому тепер розповімо вам про професійні і естетично адекватних способах.

     1. Поглиблення протектора.

Сама нескользящая підошва завжди оснащена глибоким протектором. Якщо на вашій парі він не досить поглиблений, то взуттєвому майстру по силах виправити цей момент. Зверніть увагу, що цей метод підійде тільки для моделей з товстою підошвою, тонка - пошкодиться або лопне.

     2. Залізні набійки.

Ця мініатюрна деталь, дбайливо вмонтована в каблук, дозволить вам міцно зафіксуватися на будь-який слизькій поверхні. Правда, дзвінкий стукіт при ходьбі рідко буде радувати, але якщо стійкість на льоду в пріоритеті - метод вам допоможе.

     3. Металеві гвоздики і шурупи.

Способ борьбы со скользящей обувью - профессиональные ледоступы (или ледоходы)Дія аналогічно попередньому методу, але тут металеві деталі кріпляться по всій площе підошви. Вона повинна бути товстою і щільною, а монтувати гвоздики і шурупи повинен професіонал.

 

     4. Поліуретановий захист.

Поліуретан - практичний матеріал, з якого навіть створюють комфортне взуття. Нанесений на підошву, він зменшує рівень її ковзання, і тримається досить довго. Знову-таки, наносити його повинен виключно професіонал.

     5. Льодоступи або льодоходи.

Пристосування, які буквально продаються на кожному куті. Їх різноманітність настільки вражаюче, що ви можете знайти зразки для грубого зимового чоловічого взуття, модельного жіночого, дитячого та інші. Виглядає це як конструкція з гумових лямок і шиповану насадки, розташованої в центрі. Гумові лямки кріпляться на п'ятці й шкарпетці взуття, а широка шипована частина поміщається посередині стопи. Льодоходи - найбільш практичне і міцний продукт з усіх нам відомих. Дійсно, щоб взуття не ковзала в ожеледь, це кращий спосіб.  

«Навіть не намагайся»: які методи ніколи не захистять вашу взуття від ковзання

До того ж до дієвим і ефективним методам ми створили міні-список Лайфхак «що не вистояти на льоду», заснований на протилежних рекомендаціях.

  • Картопля.

Так, ось так от просто - картопля. Вірніше, половинка сирої картоплі, зрізом якої рекомендується рясно змастити підошву зимової пари. У прогнозі це допоможе їй вистояти на будь-якому льоду, на ділі - такому взутті «світять» хіба що білі розводи від крохмалю, про стійкість тут і мова не може йти.

  • Терка.

Звучить відверто дивно, але іноді в якості дієвого методу радять в прямому сенсі слова пройтися по підошві великої теркою. Засмутимо вас, але крім безнадійно зіпсованого підстави чобіт або черевик, іншого результату це не принесе. Мало того, в деяких випадках підошва може просто «поплисти» після таких маніпуляцій.

  • Лак для волосся.

Кажуть, що якщо рясно обробити зимове взуття лаком для волосся, то на виході вийде антиковзаюча підошва. Але практика показує, що це черговий неефективний метод. Тому, краще навіть не терзайте пару - не спрацює.

P.S. Яка вона - нековзна взуття: малюємо ідеальний портрет

Ідеальний портрет складається з деталей, але в нашому випадку є лише один ключовий момент - підошва.

Зазвичай вона виготовляється з натуральних і синтетичних матеріалів, але найбільш ходовим в зимовий період є саме другий варіант. До нього відносяться: синтетичний каучук, полімерні матеріали, полівінілхлориди, термоеластопласт (ТЕП) і поліуретан. Крім антиковзних властивостей у всіх цих матеріалах важлива надійний захист від холоду. Поліуретан, каучук і всі види гуми призначені для температури до -15ОС. З більш сильними потрясіннями (морозом до -50О) впорається підошва з термоеластопласту.

У нашому каталозі жіноче і чоловіче зимове взуття представлена у великому асортименті і єдиного виду використовуваної підошви немає. У всіх моделях вона з синтетичного матеріалу, в більшості - глибокий протектор або деталізований об'ємний візерунок. Крім того, взуття вітчизняних виробників (Gross, Davis, Konors, Anry) спеціально адаптована під українські погодні умови. Всі ці фактори свідчать про те, що наша нескользящая зимове взуття забезпечить вам безпеку і комфорт!

Тепер ви знаєте, що можна, а що не можна робити, якщо ковзає зимове взуття. На останок скажімо одну з наших улюблених фраз - «Краще лікування - це профілактика!». Тому стовідсоткова безпека вам гарантована, якщо спочатку ви будете вибирати якісне взуття з підошвою, повноцінно адаптованої під зимові вітчизняні реалії. Наприклад, як моделі з нашої нової колекції!

Назад до списку
Вгору
Авторизація
Войти с помощью Facebook или Vkontakte или