Перейти на регистрацию Закрыть
Mario Muzi
|
|
|
|
|
|
 

«Дуже страшна казка»: свято Halloween і все, що необхідно знати про нього

Якщо до Нового року ще дуже далеко, а душа вже вимагає шаленого масового святкування, то у нас підбігли хороші новини!

Жовтень багатий не тільки днями Захисника України, юриста і працівника целюлозно-паперової промисловості, а й чимось більш ефектним. Так, ми про нього - страшний, привабливий і мега-популярний свято Halloween!

Звідки «ростуть ноги» події, як його відзначають у різних країнах і чого чекати від Mario Muzi в цей період - розбираємо всі по кісточках поличках!

Зміст:

1. Iсторія свята

2. Хеллоуїн в сучасному світі

     2.1. Якого числа Хеллоуїн

     2.2. Як святкується в різних країнах

     2.3. Обов'язкові атрибути свята

3.Halloween в MarioMuzi: що чекати і чого боятися

Iсторія свята

Якщо вам здається, що Китайський новий рік під кінець календарної зими - це трохи дивно, то не читайте далі цю страшну історичну казку. Адже свято Halloween зобов'язаний своїм виникненням куди більш дивним речам. Справа в тому, що в далекі дохристиянські часи стародавні кельти з Північних країн взагалі визнавали тільки дві пори року - зиму і літо. І рік у них закінчувався на 31-му жовтня. Саме в цей день вважалося, що на всю Землю опускається зима, а значить, пора збирати урожай і готуватися до морозів.

Краткая история появления праздника Хэллоуин

А ось вночі з 31 жовтня на 1 листопада починалися страшні речі: відкривалися ворота світу мертвих і світу живих, і потойбічні сутності могли сміливо ступати на землю. Але кельти були народом не з лякливих, тому знали Лайфхак (як це ми зараз можемо назвати) для відлякування непроханих гостей. Якщо уявити себе на їхньому місці, то чек-лист до дії був би такий:

  1. Погасити вогонь у всьому будинку.
  2. Біля будинку розкласти смакоту і частування - «хабарі» для духів.
  3. Одягнутися в звірячу шкуру, зимові черевики (на всякий випадок, зима адже завтра) і попрямувати до загального вогнища, попередньо розлученій друїдами.
  4. Принести в жертву тварину. Адже, як то кажуть, «або ти хтось, або тебе».
  5. Взяти собі частинку священного вогню і принести в свій будинок, акуратно помістити його в гарбуз.

Якщо всі пункти виконані, то можна було бути впевненим в захищеності від злих духів та їх злісного впливу.

Кельти жили за такою системою до початку нової ери, поки їх територію не завоювали римляни, попутно захопивши собі місцеві традиції і свята. До 313 року всі жили спокійно в контексті язичництва. Але потім християнство отримує рівноправність, а Римська імперія через сотню з хвостиком років - падіння.

Через 2 століття (VI століття) на горизонті з'являється римський папа Боніфацій IV. В поле його дій потрапляє храм Пантеон, що раніше належав язичникам. Він його освячує в честь Богородиці і всіх мучеників. Народ сприйняв цю подію позитивно та підніс цей день в розряд свят, давши йому статус «Дня всіх Святих».

Знову через 2 століття на горизонті з'являються зміни: на цей раз папа Григорій III бере борозни правління в свої руки і переносить дату Дня Всіх Святих на 1 листопада. А фінальний акорд у всій історії ставить вже Григорій IV, який вводить цей день в розряд загальних святкувань католицької церкви, присвячених Всім святим.

Слід зазначити, що без фонетичних баталій також не обійшлося. Ну як баталій, скоріше - історичних змін. Спочатку в кельтської традиції ніч з 31 жовтня на 1 листопада називалася Самайн (Самхейн в інших перекладах). У римську епоху вже з'являється термін «All Hallows Even» («Меса Всіх Святих», якщо бути дослівними). Але потім людська пристрасть до скорочень «взяла своє» і назву скоротили до Hallowe`en. А в наш час він уже відомий як Halloween.

Halloween в сучасному світі

Как отмечают Хэллоуин в разных странах мира

Культовим для сучасності свято Хеллоуїн став в 19 столітті. Саме тоді багато ірландці вирішили перекочувати в Новий світ, попутно захопивши з собою святкові традиції. Все почалося зі США і Канади, поступово поширившись практично по всьому світу.

У цієї події є як свої прихильники, так і злісні ненависники. В основному все базується на релігійних моментах. Деякі християни вважають, що це свято - відголос язичництва і традицій окультизму, але орієнтовані на Захід християни сприймають Хеллоуїн нейтрально, посилаючись на його шуточность і несерйозність.

Єдиного світового постанови щодо Halloween`а не існує, а ось ряд важливих питань вже сформувався.

1.       Якого числа Хеллоуїн

Які б зміни не торкалися сучасного світу, а ось дата Хеллоуїна зараз стабільна - ніч з 31 жовтня на 1 листопада . Зазвичай святкування починаються ще в першій половині дня: діти починають ходити по домівках вигукуючи страшне «цукерки або смерть!», А дорослі влаштовують масові зомбі-фести і ходи по міських вулицях. Ближче до ночі шабаші розійдуться по тематичним закладам, де масове веселощі набирає обертів. Зустріти відгомони Хеллоуїна можна і 1 листопада, найчастіше вранці і в сонцезахисних окулярах.

2.      Як відзначають Хеллоуїн в Америці, Німеччині, Франції та Україні

Как отмечают Хэллоуин в разных странах мира

В Америці це дійсно національне свято, оскільки приготування до нього починаються ще за місяць. Практично всі магазини змагаються в ефектності тематичних прикрас своїх вітрин, а жителі приватних будинків - в оформленні свого двору. При цьому карнавальні костюми, маски і декор буквально розлітаються, особливо в останні дні перед святом. Увечері діти викриваються в свої зловісні наряди і починають хід по довколишніх будинків. Кошики у вигляді гарбузів і фраза «Trick or trit» з їхніх вуст - обов'язкові.

Не менш цікавий німецький варіант Хеллоуїна. Всі дії там зосереджуються в замку Франкенштейна. Натовпи зомбі, відьом і казкової нечисті влаштовують собі карнавал, заповнюючи всю територію замку і прилеглої округи. Кожен квадратний метр наповнений жахом і атмосферою потойбічного світу. Що сказати, німці дійсно знають толк в добротному хоррорі.

Варто окремо згадати про Франції . Адже 31 жовтня відомий всьому світу Діснейленд з казкового та світлого місця перетворюється на справжню обитель зла. Крім параду зомбі тут влаштовуються справжні баталії, в яких визначається найефектніший тематичний костюм.

Звичайно, не можна обійти стороною Хеллоуїн в Українi.Хоча для нас він відносно новий і не звичний до християнського менталітету, але молодим людям всіляко припав до душі. Різні шоу-програми в багатьох закладах, тематичні вечірки в клубах і кафе, домашні святкуваннята масові міські ходи зомбі - це все свідчить про те, що Halloween по всій Україні раді прийняти в якості офіційного цікавого свята.

3.      Які є обов'язкові атрибути свята

А тепер прийшов час пройтися по найцікавішого - з чим же у нас асоціюється Хеллоуїн і без будь атрибутів він просто неможливий.

Отже, список обов'язкових предметів такий:

  1. Гарбуз.

Або, якщо бути точніше, світильник Джека. Звичайна гарбуз з вирізаною зловісної посмішкою, всередині якої розміщена свічка (або шматочок вуглинки, якщо вам сильно хочеться підтримати традицію) - створити «світильник» дуже просто. За легендою, цей предмет повинен допомогти душам знайти свій шлях в чистилище. За фактом, це must have Хеллоуїнського інтер'єру. 

         2. Солодощі.

Якщо ви думали, що фраза «Trick or trit» - це уривок з якогось заклинання, то все трохи по-іншому. У перекладі на нашу мову це подібно вимогу «Солодощі або смерть», або «Гаманець або смерть» (у кого які прерогативи). Тому настійно вам рекомендуємо запастися парою кілограм цукерок, чекаючи приходу святкуючих дітей.

Вещи, без которых Хэллоуин невозможен

         3. Костюм.

Часом вам може здаватися, що ваш ранковий Невиспаний вид - вже відмінний варіант костюма для Хеллоуїна. Але 31 жовтня вам доведеться з цим або добре постаратися, або витратитися на костюм. Для невеликої вечірки досить буде моторошної маски або макіяжу, а ось якщо хочете провести свято ефектніше, то підберіть собі оригінальний маскарадний наряд. Виснажені негараздами потойбічного світу зомбі, аристократичного виду вампіри, герої культових фільмів жахів - варіантів мільйон.
Для більшої ефектності ходи дівчата можуть підібрати осіннє взуття на підборах, особливо, якщо вони не особливо вміють на них ходити. А якщо відчуваєте, що вночі треба буде тікати від нечисті або активно сменівать місця святкування, то нічого кращого черевик або кросівок на знайти.

         4. Музика.

Визнаним гімном Хеллоуїна є композиція Денні Ельфман «This Is Halloween», що стала саундтреком до культового мультфільму «Кошмар перед Різдвом». Її переспівали світові виконавці з США і Китаю, які зробили композицію всесвітньо відомої.

Якщо брати ширше, то основні риси свята в музичному середовищі визначило творчість групи Midnight Syndicate. Атмосферні композиції з моторошними спецефектами - це саме те, що потрібно слухати в цю моторошну ніч.

Halloween в Mario Muzi: що чекати і чого боятися

Інтернет-магазин Mario Muzi надихнувся цією тематикою, і сміливо кинув виклик нудним осіннім будням. Так, нам також захотілося ефектно влитися в святкування Хеллоуїна!

Але, знаєте, всього однієї ночі здалося мало, і ми вирішили розтягнути свято на цілих 5 днів!

Отже, по всій Україні вже зараз існують мільйони місць, де святкують Хелловін, але ми збираємо свій онлайн-шабаш! Місце зустрічі: каталог інтернет-магазину. Замість цукерок дарим скидки! Подробная информация появится совсем скоро, ждите ее в разделе «Акції та Новини» на нашому сайті.

Готуйте гарбуза, свічки і місце в гардеробі для нових пар взуття - Halloween вже зовсім скоро!

Назад до списку
Вгору
Авторизація
Войти с помощью Facebook или Vkontakte или