Перейти на регистрацию Закрыть
Mario Muzi
|
|
|
|
|
|
 

Не страшні ні бруд ні волога: правильний догляд за взуттям!

Дотримуючись простих правил, Ви зможете захистити взуття від несприятливого впливу зовнішнього середовища і продовжите термін служби. Як це зробити? В першу чергу потрібно завжди вибирати моделі хорошої якості і використовувати правильні прийоми догляду за взуттям. Ви замислювалися над тим, скільки шкідливих факторів кожен день впливає на черевики? Це пил, волога, бруд, перепади температур тощо. Якщо вчасно не подбати про відповідну турботу, то навіть високоякісний виріб швидко зіпсується. Причин для того, щоб пара втратила колір або форму, чимало:

  • Підібрана не по сезону або не за розміром ноги.
  • Носиться щодня, через що не встигає просохнути і відновити вигляд.
  • Часті промокання.
  • Невірно обраний шлях турботи.

Як правильно доглядати за взуттям

Найпоширеніша помилка, при спробах подбати про своє взуття - неправильний підхід. Потерти вологою ганчіркою замшу, піти в -15 на вулицю в штучній шкірі і т.д. Щоб запобігти таким діям, важливо розбиратися не тільки в догляді, але і до якого з 4х видів він підходить.

  1. Замша і нубук.
  2. Шкіряні вироби.
  3. Лаковані черевики.
  4. Штучні матеріали.

Для кожної з цих категорій догляд повинен бути різним. Але незважаючи на це правило, люди все одно роблять помилки. І модель, яка могла б прослужити кілька років, стає непридатною вже після першого сезону. Тому, пройдемося по кожному виду окремо, щоб в точності розуміти алгоритм турботи. 

уход за обувью

Замша і нубук. Коли в магазині ми бачимо таку лакшері-парочку, руки тягнуться мимоволі. Нам стає важко відмовити собі в цій покупці, навіть якщо попереду передають дощі. Але варто один раз промокнути, і наше "дорого-багато" перетворюється в "про що я думала (думав)". Так ось, щоб зберегти цю первозданну вишуканість, головне правило - захист від вологи. Водовідштовхувальні спреї допоможуть убезпечити не тільки від води, але і від пилу, бруду і снігу. Як це працює:

  • наносимо відразу після покупки;
  • повторюємо на наступний вечір, щоб на ранок вони все максимально увібрали в себе;
  • якщо нанесли прямо перед виходом - даємо висохнути;
  • при виявленні якогось забруднення - протерти сухою ганчіркою, воно легко зійде.

Тепер з приводу чистки. Слідкуйте за тим, щоб щітки були з грубим ворсом. Краще використовувати м'яку тканину. Якщо ж забруднення не йде, можна використовувати крепові щітки або з фланелевим ворсом, також підійдуть чудо-гумки, губки з пористою структурою. При пошкодженнях можна спробувати відновлення паром. Однак, пам'ятайте, що краще раз скористатися перевіреними методами ДО, і не переживати за подальші проблеми, ніж сподіватися на домашній догляд ПІСЛЯ. Адже він не завжди працює так, як всім би хотілося. На відміну від професійних засобів, які представляють магазини якісного взуття.

Шкіряні вироби. Шкіра - найпопулярніший і зручний в носці матеріал. Турбота про неї не доставляє багато клопоту. Але тільки в тому випадку, якщо знати, як доглядати. Тому що навіть найякісніший виріб зіпсується при неправильному догляді або за його відсутності. З поширених прикладів - пересихання, мікротріщини, водопроникність тощо. Щоб цього уникнути, достатньо виконувати наступні пункти:

  • Кожен раз, коли приходите з вулиці - протирайте пару вологою ганчіркою. Не залишайте на ній бруд, сподіваючись, що все само потім відпаде. Саме це і створює мікротріщини. Бруд засихає, стягує матеріал, і потім відлущується, забираючи з собою частинку покриття. 
  • Раз в тиждень проводьте більш ретельне миття. Для цього користуйтеся спеціальним шампунем або пінкою. 
  • Якщо Ви промокли, не залишайте сушилку в черевиках на ніч. Комфортна температура для шкіри - кімнатне тепло. Не допускайте перегріву. 
  • Не забувайте про фарбувальні і живлячі засоби.
  • Заведіть собі бархотку - шматочок маленької м'якої тканини, яка допоможе зробити полірування буквально за кілька секунд.
  • Кремами користуйтеся обережно. Чи не частіше одного разу на тиждень, щоб не забити пори. 

уход за кожаной обувью

Лаковані моделі. Скільки б не змінювалася мода, а лак завжди залишається в тренді. Але, на жаль, саме цей вид найбільше схильний до негативних впливів. Занадто холодно - буде тріскатися і покриватися плямами. Занадто жарко - почне як би "плавитися" і пузиритися. Розберемося, яку турботу проявляти в цьому випадку: 

  • Для початку, приберіть рельєфні губки або жорсткі щітки. Торкаючись ними до лаку, Ви пошкодите поверхню, без можливості на відновлення.
  • Якщо раптом Ви потрапили під дощ - дайте туфлям висохнути самостійно. Ніяких фенів або сушарок. Тільки природний процес висихання. Так Ви уникнете пересихання і тріщин. 
  • Лак вимагає своєчасного зволоження. Звичайно, можна спробувати зробити це в домашніх умовах: нанести на м'яку серветку касторове масло або вазелін, і натерти виріб. Але простіше буде придбати засіб, який не видає запахи, не залишає плям і точно впорається з поставленим завданням. Коли справа стосується лаку - намагайтеся не експериментувати.
  • Щоб не зіпсувати дзеркальну поверхню, беріть препарати на водній основі. Користуючись невідповідними спреями, Ви можете запросто зіпсувати той самий відблиск, який робить лакову модель такою привабливою. 
  • Для зберігання потрібно тепле і сухе місце. Температура, бажано, кімнатна, тому балкон використовувати не варто. Всередину черевичок набийте папір, і кожен з них окремо загорніть в тканинний пакет. Це захистить їх від тертя один з одним, і можливих подряпин. 

Штучні матеріали. Важливо розуміти, що їх догляд багато в чому відрізняється від звичайного. І навіть користуючись дорогими засобами, Ви все одно не отримаєте такий самий ефект, як на натуральній шкірі. Однак, є кілька способів продовжити красу навіть недорогим моделям. 

  • Крем повинен бути присутнім обов'язково, із зволожуючим ефектом. 
  • Купуйте барвники для маскування потертостей, так як вони виникають дуже швидко. 
  • Пінка-очищувач від забруднень. Також можуть підійти гелеві речовини. 
  • Щоб дерматин витирати без пошкоджень, придбайте фланелеві серветки. 
  • Ні в якому разі не стирайте в машинці. 
  • Не піддавайте гарячим температурам.
  • Ну і, звичайно ж, спрей від неприємних запахів. У штучних черевиках ноги потіють сильніше звичайного. Тому, неважливо чоботи у Вас чи босоніжки - купуйте дезодорант. 

Як бачите, не так вже й мало правил, щоб доглядати за різними видами шкірозамінника. За ціною і заморочлівостю - це, найчастіше, виходить не менш, ніж з натуральними матеріалами. Тому, наша порада - вибирайте якісне взуття. Краще віддати перевагу одній, але гарній парі, яка прослужить Вам довгий період, ніж витрачати стільки ж часу та коштів на турботу про штучні замінники. 

уход за обувью

Як зберегти взуття

Для збереження первозданної краси, потрібна комплексна турбота: очищення, сушіння, полірування і пропитки. У нашому інтернет-магазині є професійні засоби, які стануть незамінними помічниками в боротьбі з вологістю і сльотою. Познайомимося з деякими з них.

Відео-огляд SALAMANDER PROF Combi Care

Це спрей для професійного догляду за шкіряними, синтетичними і текстильними матеріалами. 

Відео-огляд SALAMANDER PROF Wetterschutz

Якісний крем призначений для догляду за гладкою шкірою.

Відео-огляд SALAMANDER PROF- Lack Care

Засіб, який ідеально підійде для натуральної та синтетичної лакової шкіри.

Як правильно і безпечно мити взуття

Насамперед, огляньте свій виріб, перевірте його на цілісність. Уважно прослідкуйте, щоб не було будь-яких дефектів у вигляді відстаючих деталей. Якщо таких не виявили, то проводимо таку підготовку:

  • Виймаємо устілки і шнурки. Щоб заощадити час - їх краще прати окремо.
  • Повністю витираємо від будь-яких забруднень. У разі, якщо плям немає - все одно протираємо, щоб очистити від пилу. Помічниками можуть бути губки, щітки або навіть підручні ганчірки.
  • Обов'язково очищаємо низ, так як на підошві найбільше застряглого бруду і каміння.

мытье обуви

Після підготовчого процесу, переходимо до головного. Хтось скаже: "Закинути їх в пральну машинку". Але ні, та ще раз ні. Хіба що ганчіркові кеди і кросівки можна піддавати такому атракціону. Для інших - ніякого автоматичного прання. Тільки дбайлива чистка:

  1. Протерти вологою серветкою, можна злегка змоченою ганчіркою. Все це в тандемі з невеликою кількістю мила або миючим засобом. Вологість не повинна потрапити всередину.
  2. Промокнути тканинною серветкою. Залишити висихати самостійно в якомусь прохолодному, але не холодному, місці. 
  3. Якщо сліди сльоти засохли - спершу подбайте, щоб їх розмочити. Ні в якому разі, не тріть дубовими щітками. Після попереднього зволоження, забруднення легко буде видалити за допомогою тієї ж ганчірки з мильним розчином. 
  4. Особливу увагу приділяти бічній підошві, місцям уздовж швів і області під шнурками. 
  5. Закінчуйте миття поліруванням. В ідеалі, щоб це була м'яка шкіряна ганчірка. Але бархотка теж непогано впорається. 
  6. Після - обробляємо захищаючими від вологості просоченнями.
  7. Крем наносимо в самому кінці і в невеликій кількості, щоб матеріал "не задихнувся". 
  8. Процедуру робимо з вечора, щоб все встигло висохнути і вбратися остаточно. 

Якщо ж Ваша проблема полягає в очищенні білих слідів, які нещадно залишає сніг - почитайте нашу статтю: "Як очистити взуття від сольових розчинів і захиститися від них в майбутньому".

Як почистити взуття всередині

Як би ретельно ми не стежили за виробом зовні, чистота всередині - зовсім інша історія. Адже найчастіше мова йде не про звичайне чищення (хутра, наприклад), а про усунення запахів. Розберемо, як же це зробити делікатно. Для початку оцінюємо в якому стані устілки. Ця частина черевиків завжди бере на себе максимальний удар. По-перше, через вбирання вологи ніг. Від цього ніхто не може себе захистити, і час від часу, будь-яка пара через це проходить. По-друге - через деформації. Чим більше стоптується підошва - тим сильніше ефект забруднення. Виправляємо це одним з наступних методів: 

  • Вручну помити устілки в теплій мильній воді. Дати висохнути природним шляхом. Шкіряні підкладки можна протирати спиртом. Вийде два в одному - чистка плюс дезінфекція.  
  • Якщо діло зовсім погане через деформовані частини, найкращий варіант - замінити їх на нові. Ціна бюджетна, а різноманітність величезна: зимові, літні, на алюмінієвій фользі і без, з різних видів вовни, одно-, дво-, тришарові і т.д. Так, Ви подбаєте про своє здоров'я, ніжкам буде комфортно, а чистота стане приємним бонусом. Взагалі, устілки рекомендується міняти раз на рік.
  • Проблема запаху вирішується ще простіше. На сьогоднішній день створено так багато методів по боротьбі з потовиділенням ніг, що Ваше завдання - лише зробити вибір. Віддавайте перевагу засобам, на які дають гарантію якості. В нашому магазині Ви зможете вибрати такий спрей, отримати грамотну консультацію і ще довго радіти перемозі над неприємним запахом. 

Якщо ж проф.засобів під рукою немає, а почистити потрібно якомога швидше - це вирішується за допомогою сухого чищення в домашніх умовах. Для цього задійте дрібні речовини. Наприклад, якщо пара світла - засипте в неї сіль або соду. Для темної - можна скористатися активованим вугіллям. Всі ці частинки вбирають в себе не тільки запах, але і видаляють бруд. Просто залиште їх там на кілька годин, а після - обережно видаліть. Залишки можете прибрати непотрібної зубною щіткою. 

Як сушити взуття, щоб не нашкодити виробу

За сьогодні ми вже кілька разів говорили про важливість правильного сушіння. Від цього залежить подальший стан моделі і те, скільки вона прослужить. Тому, розглянемо кілька простих правил, які спрощують життя:

  • Кращий варіант - природна сушка з вставленими всередину колодками. Залиште виріб на кілька днів, а самі походіть в інших черевиках. Так воно висохне і буде тримати чудову форму. 
  • Сушарки для взуття. На відміну від батареї, вони створені таким чином: тепло, що виходить - не перегріває матеріал. Також вигини цих електроприладів допомагають зберегти первинний вигляд.
  • Для тканинних пар можна використовувати машинку нового покоління. Такі мають режим делікатного сушіння. Головне - упакуйте перед цим Вашу модель в спеціальний мішок для надійного захисту.
  • Якщо є час, але немає грошей - набийте всередину папір, газети і періодично міняйте. Дайте досить часу, щоб випарувалася навіть найменша вологість. 
  • Устілки краще сушити окремо - це прискорить процес.
  • Мішечки, які вбирають вологу. Такі продаються у взуттєвих магазинах. Якщо ж висушити потрібно прямо зараз - нагрійте на сковороді сіль, помістіть в носок і засуньте в черевик. 
  • Обов'язково дайте багато повітря черевикам. Закриті простори або, тим більше, коробки - не тільки збільшать час сушки, але і можуть створити прілий запах. 

Чим намазати взуття, щоб вона не промокало

Найкращий спосіб - вибрати якісний спрей або просочення. З не дуже дорогих, але при цьому дієвих засобів, найбільше популярні наступні три: 

  1. Водовідштовхувальне просочення Sentralin All Spray. Підходить для кожного виду гладких поверхонь. Особлива захисна формула повністю оберігає від негативного впливу. 
  2. Високоефективний Salamander Professional. Відмінно перешкоджає утворенню снігових, водних і сольових розводів.
  3. А даний спрей Salton Expert - був розроблений для витримки будь-яких погодних умов. Тому, "що мені сніг, що мені спека, що мені дощик проливний", коли у Вас під рукою таке просочення.

уход за обувью

Якщо ж через відсутність своєчасного захисту, почала стиратисяфарба з взуття - це теж не біда. Практично будь-які туфлі можливо відновити, використовуючи фарбувальні крема з взуттєвих магазинів. Однак, тут важливо повністю дотримуватися технологічного процесу. Так як навіть найпрофесійніша фарба може залишити плями, якщо нею неправильно користуватися. 

  • спочатку проведіть чистку будь-яким з методів, які ми сьогодні обговорювали;
  • знежирте її особливим складом;
  • переконайся, що виріб абсолютно сухий;
  • виберете чистий, світлий простір, що добре провітрюється;
  • приступайте до фарбування в захисних рукавичках і масці, щоб не дихати випарами;
  • ну і головне - правильно підібрати відтінок. В цьому Вам допоможуть консультанти. Краще принесіть "пацієнта" з собою. Так буде легше зробити вибір. 

Дотримуючись цих порад, Ви захистите пару від впливу навколишнього середовища, збільшите термін її експлуатації, і кожен день будете носити чисте, гарне взуття.

Назад до списку
Вгору
Авторизація
Войти с помощью Facebook или Vkontakte или